TAEBOPOWER.COM

Total Awarness Excellence Body Obedience

European Taebo

ETB® (European Taebo) je sportovní systém, který nabízí ženám a mužům všech věkových kategorií a mládeži od 14-ti let, komplexní pohybový program.

 • 2 druhy lekcí – lekce ETB® Power a ETB® Intro
 • trénink všech součástí lidské kondice: vytrvalost, svalová síla, koordinace, flexibilita
 • vhodné i pro úplné začátečníky bez pohybových zkušeností
 • 100% zdravotní nezávadnost cvičení
 • 100% záruka zlepšení fyzického i psychického zdraví

Jak správně cvičit ETB®

Hodina ETB® je trénink pro všechny věkové či fyzické kategorie. Je jedno, do jaké míry trénink zvládnete. Jste na určité výkonnostní hranici, kterou budete postupně posouvat. Stačí přijít na trénink, najít si místo, připravit si pití, ručník a začít cvičit sám se sebou a pro sebe.
Pokud už dál nemůžete, dáte si pauzu, oddychnete si a znovu se přidáte. Když dosáhnete další hranici svých fyzických možností, dáte si vždy pauzu. Protože nejsme všichni na stejné úrovni, nemůžeme společně odpočívat. Nemá význam se porovnávat, tím by člověk jen trpěl.
Každý má přestávku jen tehdy, když ji potřebuje. Nedá se stavět na tom, kdo je teď lepší či horší, to bychom museli naráz začínat, ale to jsou už závody a my jsme si přišli zacvičit – ne se s někým srovnávat. V ETB® nejsou soutěže, v ETB® jste si rovni, všichni dosahujete svoje maximum, a proto je jedno kolik máte roků, nebo jakou máte výdrž. Naučte se využívat trénink sami pro sebe. Trénink ETB® vám několikrát zlepší vaši kondici, kardiovaskulární systém, ohebnost a pružnost těla, zmenší tukové zásoby, zbaví Vás stresu a je jedno, jak na tom jste a kolik máte let, vždy však začínáte z té Vaší hranice a sami si ji posouváte směrem nahoru. Jeden potřebuje sníst více, aby se najedl a druhý méně, ale oba přišli do jednoho bodu, jsou nasyceni. Potom Vám zůstává už jen radost ze cvičení.

Lekce ETB®

Lekce ETB® je bezpochyby nejintenzivnějším cvičením, které je v současné době nabízeno na trhu fitness. Kombinací technik kopů a úderů dochází k efektivnímu procvičení svalstva celého těla, jak svalstva končetin, tak také svalstva trupového.
Energetická spotřeba při cvičení může dosáhnout spotřeby energie srovnatelné s během na běžkách. Chcete-li tedy opravdu trénovat, zlepšit svoji fyzičku, vytvarovat problematické partie jako jsou hýždě, boky, břicho, stehna a paže, zhubnout či jen si dát do těla, nemůžete se splést, když navštívíte lekce ETB®. Neobávejte se ale, že „vypustíte duši“. Každý si může intenzitu cvičení řídit sám. Neděláme žádné choreografie, tzn. procvičujeme jednu techniku nebo kombinaci v tempu slow a potom double time a následuje další technika. Nemusíte ani přemýšlet co přijde, ani si pamatovat co jsme dělali. Soustředíte se pouze na tady a teď a na své tělo. Kdykoli cítíte, že toho máte dost, můžete si udělat přestávku, jít se napít a po chvíli se můžete opět přidat – nic Vám neuteče, vzpomínáte – neděláme žádnou choreografii. Pracujeme podle filosofie – Get the first place by your own – tedy zvítěz sám nad sebou. Každý pracuje na hranici svých vlastních možností. Je to vlastně individuální trénink ve skupině, přičemž trenérem se stáváte Vy sami – není to skvělé, začít sám rozumět svému tělu? Poznávat co vlastně všechno dokážu a přitom si tempo postupu určovat sám? Ne cvičitel, ale Vy sami začínáte určovat tempo a intenzitu svého tréninku. A to není všechno. ETB® je naprosto převratným systémem na trhu komerčního fitness.
European Taebo vzniklo v roce 1999 v sousedním Německu. V roce 2000 Kateřina Masopustová, Master Instruktorka ETB® a majitelka EFPE Czech přivezla ETB® do ČR. Od roku 2000 vyškolila v Čechách a na Slovensku několik desítek trenérů, kteří šíří tento sportovní systém u nás.

Lekce Intro

ETB® se učí ve 2 typech lekcí. Intro slouží především k tréninku technik, ale také svalové síly a vytrvalosti. Po rozcvičení se trénují jednotlivé techniky a jejich kombinace vždy s ohledem na procvičované svalové skupiny a správnost provedení.
Techniky se opakují vícekrát za sebou než v lekcích ETB®, proto dochází k intenzivnějšímu procvičování zatěžovaných svalových skupin. Důležitým faktorem mnohačetného opakování je také získání citu pro danou techniku a pro její správné provedení. Účelem není všechno „nějak“ odcvičit, ale co nejvíce zdokonalit své techniky. Lekce mohou navštěvovat jak úplní začátečníci, tak také tzv. „staré páky“, protože vždy je co vylepšovat, tak abychom získali maximální efekt cvičení s minimálním rizikem přetěžování pohybového systému.
Na závěr lekce Intro se opakují vždy procvičované techniky stejným principem jako v lekcích ETB®, následuje zklidnění a relaxace.

LEKCE INTRO JE:

 • trénink svalové síly a vytrvalosti
 • trénink technik kopů a úderů
 • intenzivní cvičení
 • vhodné pro začátečníky i pro „staré páky“
 • cvičení ke zlepšení držení těla
 • cvičení k procvičení problematických partií
 • 100% zdravotně nezávadné
 • trénink, který můžete vždy přizpůsobit svým schopnostem

Bandáže

Instruktoři nosí tyto barvy bandáží:

 • červené: BASIC Instruktor
 • modré: ADVANCED Instruktor
 • černé: MASTER Instruktor

Klienti mohou mít jakoukoliv barvu krom výše zmíněných barev.
Originál ETB® bandáže si můžete objednat na mé hodině.

KONTAKT


Tel: 777 072 888
mail: europeantaebo@icloud.com

©2014 by taebopower.com

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému Joomla